Brazili fiton dhe bind

15:25 | 23/06/201915:250

Brazili më në fund i bindi tifozët me lojën e tij në Kupën e Amerikës. Skuadra vendase fitoi 5-0 ndaj Perusë duke u kualifikuar për në çerekfinale

Në stadiume e kishin vërshëllyer shumë, por gjithsesi dashuria nuk ishte zhdukur. Brazilianët e quajnë të shtrenjtë kombëtaren e futbollit dhe e treguan kur e pritën me shumë ngrohtësi në Sao Paulo, ku shkoi për ndeshjen ndaj Perusë në Kupën e Amerikës.

Tifozët nxitën idhujt e tyre që të bënin më shumë sesa thjesht të fitonin. Diçka të tillë duket se ua kërkoi edhe ylli i dëmtuar, Neymar, që nuk ngurroi të vizitonte shokët e skuadrës, për t’i dhënë zemër, dhe për t’u thënë se ndodhej gjithnjë pranë tyre.

E gjitha kjo duket se ndikoi për mirë tek lojtarët e përzgjedhur nga trajneri Tite, që bënë pikërisht atë që pritej në Arenën Korinthians. Në prani të mbi 42 000 spektatorëve, pesë herë kampionët e botës shënuan pikërisht pesë gola, duke fituar 5-0, e duke u kualifikuar në vendin e parë në grup.

Lojtari i Realit, Casemiro, hapi rezultatin që në minutën e 11-të, Firmino i Liverpool-it shënoi golin e dytë dhe Everton thelloi epërsinë brenda pjesës së parë. Pas pushimit, Dani Alves dhe Ëillian vulosën shifrat.

“O Globo”: Brazili bombardon Perunë dhe del i pari në grup! Për t’u mbajtur mend, Firmino e Dani Alves festojnë në fushë, që të dy shënuan në fitoren në Arenën Korinthians!

“Estado de Minas”: Më në fund! Brazili luan mirë dhe kualifikohet me goleadë!

“O Dia”: Ishte siç duhet! Me një lojë shumë të mirë, Brazili shemb me gola Perunë dhe kalon si i pari në grupin A!

Brazili cilësohet si favorit për fitoren finale në Kupën e Amerikës, ndonëse kundërshtarët si Kili apo Uruguai do të përpiqen të shkaktojnë të papriturën./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono