Brazil, sulm me armë në brendësi të kishës

23:00 | 11/12/201823:000

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin San Paolo të Brazilit. Një person qëlloi me armë zjarri në brendësi të një Katedraleje Katolike duke vrarë 5 persona dhe duke lënë të plagosur disa të tjerë. Sulmi ndodhi në pas përfundimit të shërbimit të mesditës në Kishë. “Autori, i cili posedonte dy armë, u ngrit nga karrikja e tij dhe filloi të qëllonte”, bër të ditur policia. Më pas ai vrau dhe veten përballë altarit përpara se agjentët ta arrestonin. Arsyet e këtij veprimi të rëndë ende nuk dihen. Për këtë, autoritetet kanë hapur dhe një hetim. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono