Braktisja e Shqipërisë nga të rinjtë

23:30 | 03/12/2018

Braktisja e vendit nga të rinjtë apo shtresa e mesme është një nga fenomenet më shqetësuese dhe debatuese në Shqipëri. Kjo ishte tema e emisionit “Byro Politike” në këtë puntatë. Arsyet pse braktiset Shqipëria? Çfarë duhet të bëhet që të mbahet ai që kondsiderohet  asetii i vendti. Këto e shumë të tjera u diskutuan në “Byro Politike”.

Të Ftuar: Dashamir Shehi, kreu i LZHK-së; Arian Curi, analist; Denada Seferi, drejtoreshë e programit të zhvillimit në Minsitrinë e Shëndetësisë dhe Çështjeve Sociale dhe Edmond Dragoti, psikolog./abcnews.al

 


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono