Braktisja e grumbullit: Gjoba te Napoli, kryqëzohet Ancelotti

15:20 | 06/11/201915:200

E pritshme. Napoli do të marrë masa për futbollistët, pasi ata kanë refuzuar të zbatojnë vendimin e klubit për t’u grumbulluar deri para ndeshjes me Genoan. Pas sfidës së luajtur në Champions, kundër Salzburg, lojtarët e Napolit janë larguar nëpër shtëpitë e tyre.

Trajneri Ancelotti, edhe pse ishte kundër vendimit, dhe stafi i tij kanë shkuar në rezidencën e vendosur për grumbullim. Në komunikatën e Napolit thuhet se do të ketë masa për lojtarët, ndërkohë që përgjegjësia kryesore ka rënë mbi trajnerin.

Nga ajo që raportojnë mediat italiane, gjobat për lojtarët mund të jenë deri në 5% ta pagave mujore. Sikurse kuptohet, ajo “kimia” mes presidentit Aurelio De Laurentiis dhe trajneri Ancelotti ka mbaruar, ndërkohë që nga Argjentina kanë dalë zërat e parë për një interesim të Boca Juniors për trajnerin italian. /abcneës.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono