Braha: Shqipëria është dashuri, sulmi më bën të shpresoj

23:12 | 10/10/201923:120

Moderatorja e njohur, Gea Braha, është e ftuar në studiot e ABC News në emisionin “Pressing”, aty ku ka folur për kombëtaren e Shqipërisë. Në fjalën e saj, Braha tha:

SHQIPËRIA – “Shqipëria është një dashuri e madhe. E kemi treguar në sfidën kundër Islandës se jemi një skuadër që nuk duhet marrë lehtë”.

MBROJTJA – “Në mbrojtje kemi pak probleme dhe është e dukshme. Shpresoj të jenë korrigjuar këto probleme për nesër. Në sulm, kam më shumë shpresë”.

LOJTARI I PREFERUAR – “Nuk dua të them emra, më pëlqejnë të gjithë në aspektin e lojës (qesh). Më pëlqejnë sulmuesit, pasi ata bëjnë golin dhe na japin fitoren”.

LOJTARËT E RINJ – “Unë them që freskimi i bën mirë kombëtares. Manaj ishte lojtar vendimtar në ndeshjen e fundit, pasi shumë raste erdhën nga këmbët e tij. Të gjithë këto lojtarë që kanë qenë në hije, të kenë mundësinë të tregojnë veten e tyre.

TRAJNERËT – “Zjarr padiskutim ishte De Biasi, edhe unë si gjysma e shqiptarëve (qesh). Edhe Reja e ka nisur në rrugë të mbarë, por është ende fillimi”.

REZULTATI – “Unë uroj që të fitojë Shqipëria. Të qëndroj me këmbë në tokë, shpresoj te një rezultat 1-0 ose 2-1 në favor tonin. Kam shpresë te Cikalleshi, shpresoj të shënoj. Nëse luan Balaj, shpresoj të shënojë edhe ai. Pse nuk jam në Turqi? Zgjodha të vij tek emisioni yt (drejtuar Carcanit)./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono