Bora izolon zonën perëndimore të Maqedonisë

10:29 | 14/02/2018

Disa fshatra në pjesën perëndimore të Maqedonisë kanë mbetur pa energji elektrike, që nga pasditja e së martës, si pasojë e reshjeve intensive të borës.

Ekipet e ndërhyrjes së shpejtë ndodhen ende në terren për të ndihmuar banorët por dhe për të riparuar dëmet, pasi sasia e madhe e borës ka sjellë rrëzimin e disa prej shtyllave të tensionit të lartë në rrugë. Kjo ka bërë që disa fshatra në zone, të mbeten pa energji elektrike.

Situatë e rënduar paraqitet dhe me rrugët, ku autoritetet maqedonase kanë paralajmëruar banorët të jenë të kujdesshëm dhe të shmangin udhëtimet me automjet, të paktën deri në pastrimin e plotë të rrugëve./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono