Bombë dhe të shtëna në Gaza, plagoset kryeministri i Palestinës

11:40 | 13/03/2018

Një shpërthim i fuqishëm është veirifkuar në afërsi të automjetit të kryeministrit palestinez Rami Hamdalla dhe shefit të inteligjencës Maxhid Frej në Rripin e Gazës. Sipas mediave lokale, dy zyrtarët kanë mbetur të plagosur. Pas shpërthimit janë verifikuar dhe të shtëna me armë zjarri në drejtim të kryeministrit dhe shefit të inteligjencës. Gjithashtu nga kjo ngjarje mbetën të plagosur rëndë dhe dy kalimtarë. Policia e Hamas njoftoi se ka arrestuar dy të dyshuar lidhur me sulmin në fjalë. Megjithatë, presidenca palestineze ka akuzuar organizatën Hamas si përgjegjëse për atentatin. Pavarësisht plagëve të marra, kryeministri ka vijuar me vizitën e tij në qytetin e Gazës./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono