Bombat artizanale trondisin mbretërinë skandinave

17:11 | 08/11/201917:110

Bombat artizanale janë kthyer në armën e re të luftës së botës mes lagjeve. Suedia është përfshirë prej fillimit të këtij nga shpërthime të ndryshme kriminale. Të konsideruar si bosët e lagjeve, grupet rivale tashmë po përplasen me një tjetër metodë, duke shkaktuar panik dhe tension. Të shtënat me armë duket po ia lënë vendin pajisve më të zhvilluara duke filluar nga eksplozivët, grenata dore , ose termuse të mbushura me barut, raporton ATSH.

Mbretëria skandinave po përballet me një degradim shoqëror në rritje dhe hendeqet socio-ekonomike po thellohen më shumë se në çfarëdo shteti tjetër anëtar i OCDE-së. Stacionet e policisë, ndërtesat, por edhe bizneset janë shenjestra e këtyre grupeve të rrezikshme.  Edhe pse e klasifikuar mes shteteve me të zhvilluara dhe më të pasura në botë, dhe me një nivel më të ulët të dhunës, Suedia nuk i ka shpëtuar hendeqeve të krijuara nga grupet kriminale./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono