Bllokuan rrugën në hyrje të Lezhës, shoqërohen 11 persona

15:02 | 19/02/201915:020

11 persona u shoqëruan në Policinë e Lezhës për shkak se bllokuan rrugën mëngjesin e kësaj të marte. Ata kishin për qëllim të pengonin kalimin e Kryeministrit Edi Rama i cili udhëtonte në drejtim të Pukës. Mes të shoqëruarve është edhe nënkryetarja e Bashkisë së Lezhës, Alfrida Marku.

Marku ishte në mes të turmës që bllokoi rrugën dhe që policia e shpalli si tubim të paligjshëm. Ndërkohë kryeministri Edi Rama e devijoi udhëtimin e tij drejt Pukës, duke mos kaluar nga kryqëzimi i Shëngjinit, por nga rruga e vjetër në fshatin Ishull Lezhë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono