Bllokohet Qafë Thana, kamionët prej disa orësh në doganë

14:44 | 13/08/201914:440

Në Qafë Thanë gjendja është e  rënduar nga radhët e gjata të automjeteve. Dhjetëra kamionë qëndrojnë në pritje me orë të tëra.

Mësohet se shkak është vonesa në futjen e skanerit. Drejtuesit tregojnë se po presin me orë të tëra në këto temperatura të larta.

Situata nuk është aspak normale dhe sipas drejtuesve dhe udhëtarëve kjo gjendje ka ditë që po ndodh.

Ata akuzojnë doganierët se po i mbajnë në pritje pa asnjë shkak ndërkohë që u duhet të vazhdojnë rrugën sepse me këtë punë mbajnë familjet. Kjo ndodh nga pala shqiptare pasi nga pala maqedonase nuk ka vonesa të tilla.

Ndërkohë për situatën e krijuar drejtuesit e doganës së Qafë Thanës nuk kanë reaguar akoma./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono