Bllokohet në ashensor, Papa vonohet ne meshë (Video)

16:37 | 01/09/201916:370

Papa Françesku u ka kërkuar falje këtë të dielë besimtarëve të mbledhur në sheshin e Shën Pjetrit, për paraqitjen e tij me vonesë për meshën e përjavshme. Ati i shenjtë, 82 vjeç, deklaroi se kishte mbetur i bllokuar në ashensor për 25 minuta për shkak të një defekti elektrik, derisa u shpëtua nga zjarrfikësit.

“Më duhet t’ju kërkoj falje që erdha vonë”, deklaroi duke buzëqeshur Papa, teksa bëhej gati të lexonte Ungjillin.

Më pas ai u kërkoi të pranishëmve një raund duartrokitjesh për zjarrfikësit që i erdhën në ndihmë. Gjatë fjalës së tij përpara turmës, Papa tha se një rënie e voltazhit kishte shkaktuar ndalimin e ashensorit.

“Falë Zotit erdhën zjarrfikësit dhe pas 25 minutash përpjekje arritën ta vinin sërish në punë”, sqaroi Papa, i cili i falenderoi përzemërsisht shpëtimtarët e tij.

Rrjetet televizive italiane që transmetojnë direkt lutjen e së dielës kishin shprehur shqetësimin se mos vonesa e paprecedentë kishte ndodhur si pasojë e problemeve shëndetësore të Atit të Shenjtë./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono