Bllokohet Llogaraja nga reshjet e borës

21:52 | 18/12/2017

Nga reshjet e dëborës është bllokuar në të dyja krahët rruga e Llogarasë. Më herët policia rrugore njoftoi se ishte bllokuar qarkullimi vetëm për mjetet e rënda dhe aksi kalohej me vështirësi. Por kur niveli i dëborës arriti në 10 cm rruga u bë e pakalueshme për automjetet.
Policia rrugore apelon që të gjithë drejtuesit e mjeteve të vendosin zinxhirë kur të kalojnë nëpër akset rrugore. Ndërkohë që raportohet se reshjet e dëborës ende vazhdojnë tek Qafa e Llogarasë.


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono