Bllokimi i basteve dhe bixhozit, Nazarko: Drama që i shkakton kumari shoqërisë

22:26 | 05/11/201922:260

I ftuar në emisionin “Provokacija”, Shpëtim Nazarko ka komentuar çështjen e bllokimit të basteve dhe bixhozit. “Krijimi i dramave të pafundme që i shkakton kumari shoqërisë është shumë i madh. Nuk duhet të harrojmë se kumari nuk duhet të shikohet si mjeti i vetëm i fitimit”. Për këtë duhet ti kërkojmë llogari qeverisë, a është arritur vërtet qëllimi i këtij aksioni, u shpreh Nazarko.

Nazarko shpreh indinjatën e tij duke vënë theksin se vëmendja duhet rikthyer tek arsimi. Legalizimin e prostitucionit e sheh si një tmerr, për Nazarkon vendi nuk është në një fazë evolucioni.

“90% e parava vijnë nga taksa të ndyra, koha të ndëshkon shumë gjatë, ne do të detyrohemi që shtëpitë në fshat ti prishim. Çfarë do të bëjë një shoqëri, pa jetë sociale, kush e ka qeverisur këtë vend. Sot duket që ne nuk kemi qeverisur duke sjellë pasoja të rënda”, tha Nazarko.

Sipas tij qeveritë nuk ka punuar si duhet, Nazarko shprehet se qeveritë kanë shkaktuar dëmë që do na duhet njëqind vjet ti riparojmë. Shpëtim Nazarko ngre një shqetësim shumë të madh për shoqërinë shqiptare, kemi prishur traditën e vendit, kryeministri Rama sipas tij ‘mburret’ për qendrat e qytetëruara. Por ne na kanë qeverisur njerëz që vijnë nga sistemi komunist tha ndër të tjera Shpëtim Nazarko./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono