Blindohet Shkodra, Safet Bajri për masë sigurie në gjykatë

11:34 | 24/09/2018

Gjykata e Shkodrës u blindua sot nga FNSH-ja dhe forcat e Policisë, pasi është sjellë para gjykatësve Safet Bajri, i arrestuari i klanit Bajri, për të marrë masën e sigurisë. Ai u arrestua bashkë me 10 persona të tjerë, por do jetë Gjykata e Kremive të Rënda ajo që do të vendosë masën e sigurisë për ta. Kurse për Safet Bajrin do të vendosë Gjykata e Shkodrës, pasi sipas një procedure ai do të njihet me dosjen nga Belgjika përmes kësaj trupe juristësh.

Më 25/01/2017, Safet Rustemi u dënua nga Gjykata e Apelit e Brukselit me 9 vjet burg si kreu i një bande kriminale që përpiqej të kontrollonte skenën e drogës dhe prostitucionit në Bruksel. Më 22 shkurt 2014, ai përsëri dënohet nga Gjykata Penale e Brukselit me një burgim prej 9 vjetësh si kreu i një bande kriminale që merret me importin dhe trafik droge. Po të njëjtën ditë, ai dënohet me pesë vjet burgim për posedim dhe trafikim droge dhe heqje të paligjshme të lirisë përmes kërcënimeve me vdekje./abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono