Bledi Shkëmbi konfirmohet trajner i Teutës dhe sezonin e ardhshëm

23:52 | 03/06/201923:520

Skuadra e Teutës ka konfirmuar trajnerin Bledi Shkëmbi edhe për sezonin e ardhshëm. Vendimi u mor pasi durrsakët arritën objektivin primar, pjesëmarrjen në Europë.

Bledi Shkëmbi do të vijoë të drejtojë skuadrën e Teutës të paktën edhe për sezonin e ardhshëm. Drejtuesit e klubit durrsak kanë vendosur të vijojnë bashkëpunimin me trajnerin aktual edhe për sezonin e ardhshëm. Shkëmbi ia doli të dërgojë skuadrën në kupat e Europës, duke siguruar objektivin primar të skuadrës.

Trajneri do të vijojë punën për të përgatitur skuadrën në prag të ndeshjeve eleminatore në Europa League, ku skuadra pritet të pasurohet financiarisht. Trajneri i Teutës gjeti gjuhen e përbashkët me drejtuesit e skuadrës për të vijuaer të paktën edhe sezonin e ardhshëm për projektin e nisur verën e kaluar.

Merkatoja e skuadres durrsake pritet të jetë e nxehtë në rast se skuadra ka sukses rrugëtimin në Europa League. Teuta zhvilloi një sezon pozitiv duke u renditur në vendin e tretë në kampion. Madje në dy fazat e para të sezonit cilësohej si skuadra anti partizan. /ABC news Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono