Bizneset i bashkohen nismës së Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve

14:33 | 25/03/201914:330

Bashkia e Tiranës po synon të thyejë rekordin e mbjelljeve të pemëve të një viti më parë. Kryebashkiaku Erion Veliaj e bëri të ditur gjatë aksionit të mbjelljeve në parkun e Liqenit Artificial.

Pjesa jugore e parkut të Liqenit Artificial në Tiranë nga një vend që shërbente për grumbullimin e mbetjeve po shndërrohet në një nga zonat e pëlqyera nga qytetarët për të kaluar kohën e lirë. Kjo falë investimeve në infrastrukturë dhe pyllëzimit.

Aksionit të mbjelljeve të pemëve në këtë zonë iu bashkuan edhe dhjetëra biznese e qytetarë, të cilët iu përgjigjën thirrjes së bashkisë për të kontribuar për një qytet sa më të gjelbër.

“Pavarësisht nëse dikush punon në privat dhe në fakt, bën bilancin e biznesit të vet, por në fund fare të gjithë duhet të bëjmë bilancin e Tiranës dhe kur bilanci i Tiranës del pozitiv kemi fituar të gjithë. Sot jam shumë i lumtur që na janë bashkuar shumë kompani. Jemi afër rekordit tonë, kemi edhe 2-3 javë derisa ta thyejmë këtë rekord, por megjithatë them se kur një kompani e kupton që bilanci i Tiranës është po aq i rëndësishëm sa bilanci i biznesit të vet, do të thotë që kemi arritur një stad tjetër zhvillimi”.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës u shpreh se kontributi i gjithkujt në të mirë të qytetit është i mirëpritur./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono