Bizneset debitore ndaj tatimeve/Jo penalitete nëse paguhen me këste

13:45 | 05/01/2018

Bizneset që rezultojnë me detyrime tatimore të papaguara nga viti i shkuar për t’i shpeëtuar penaliteteve iu jepet mundësia të paguajnë me këste. Përmes një kërkese me shkrim sipërmarrësit mund t’i shpjegojneë rrethanat Drejtorisë Rajonale të Tatimeve e cila ka detyrimin t’ju përgjigjet brenda dhjetë ditësh. Nënshkrimi i marrëveshjes për pagesë me këste sipas Tatimeve detyron administratën që gjatë periudhës për të cilën është rënë dakord të mos ndjekë masat e mbledhjes me forcë të detyrimit. Ndërkohë që nuk nuk ndërpret llogaritjen e kamatëvonesave për mos pagesën brenda afatit./abcnews.al

 

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono