Bisedime me opozitën, Maduro: Jemi nisur me këmbën e mbarë

13:50 | 18/05/201913:500

Bisedimet e nisura në Oslo mes delegacionit qeveritar të Venezuelës dhe atij të opozitës, sipas presidentit Maduro, kanë nisur me këmbë të mbarë. Por ai nuk ka dashur të japë detaje pasi sipas tij duhen respektuar rregullat e lojës.

Presidenti i Venezuelës Nikola Maduro, konfirmoi nga Karakasi, se kanë nisur më këmbën e mbarë bisedimet me opozitën në Norvegji, për të ndërtuar një axhendë paqeje për vendin.

Në një deklaratë të transmetuar në televizionin shtetëror, kreu i shtetit u shpreh se kjo është hera e disatë që nis ky proces, dhe se delegacioni i tij ishte kthyer në vend me lajme të mira.

I shoqëruar dhe nga zyrtarë ushtarakë Maduro u shpreh se nuk do të thoshte asnjë fjalë më shumë pasi në këtë fazë ndërshkëmbimi duhen respektuar rregullat e lojës.

Si përfaqësues të qeverisë së Venezuelës, në Oslo ishin ministri i komunikacionit Rodríguez, dhe guvernatori i shtetit të Mirandës. Nga ana e saj opozita përfaqësohej nga Huan Guaido, i vetëshpallur president i vednit dhe zv/presidenti i Asamblesë Kombëtare por dhe nga ish deputetë e ish ministra./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono