Biseda me arbitrin dhe VAR, Olayinka tregon prapaskenat

18:46 | 19/09/201918:460

Peter Olayinka është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes kundër Interit, pasi është votuar nga shumica e tifozëve të Slavia Prague. Sulmuesi nigerian, i cili ka luajtur për disa vite edhe në Shqipëri, shënoi golin e vetëm për Slavia Prague në barazimin 1-1 kundër zikaltërve italianë.

Interi barazoi me anë të Nicolo Barrella në sekondat e fundit të sfidës, madje dhe me ndihmën e VAR. Pikërisht në momentin kur arbitri po kontrollonte rregullsinë e golit, Olayinka iu afrua dhe i tha diçka, të cilën e ka zbuluar sot për faqen zyrtare të klubit të Slavia Prague.

“Të lutem, mos na e moho këtë kënaqësi, mos na e prish këtë moment. Këto ishin fjalët që i thashë arbitrit, pasi dhamë gjithçka në fushën e lojës dhe e meritonim fitoren. Bëmë një ndeshje të shkëlqyer përballë një ekipi të madh. Ishim shumë pranë”, u shpreh nigeriani./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono