Birçe: Kam pretendime për golin e parë, lojtarët po ikin pa dinjitet

15:42 | 08/12/201915:420

Flamurtari u mposht sërish dhe mbetet i fundit. Trajneri Luan Birçe, pas humbjes me Laçin foli në një lidhje direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. “Bëmë një pjesë të parë të mirë, duke luajtur në mbrojtje. Patëm rastet tona, goditëm shtyllën.

Nuk shënuam dot. Edhe Laçi pati rastet e veta. E nisëm keq pjesën e dytë. Futbollistët sa duket ranë pre e presionit të fushës. Te goli i parë kam pretendimet e mia, nuk ishte korne. Pas golit të dytë gjithçka u bë më ë vështirë. Pashë ankesa të futbollistëve ndaj arbitrit, që do të thotë se kishin pretendimet e tyre”.

“Ishim të papërgatitur te goli i parë. Në situata të tillë i kam këshilluar futbollistët që të mos merren me arbitrin, ta kenë mendjen në fushë. Është e pafalshme me ta. Pas goditjes së topit në shtyllë, askush nuk reagoi. Pas golit për ne bëhet më e vështirë të reagojmë”.

“Falënderoj djemtë që japin maksimumin. Dua të më kuptojnë të gjithë. Futbolli do edhe mbështetje të tjera. Situata jonë financiare dihet. Presim të gjendet zgjidhja, përmes bashkisë apo ligjit të sportit. Ne do kërkojmë maksimumin në fushë. Do presim janarin”.

“Lojtarët e pakët? Ndjej dhimbja për Flamurtarin që lëngon. Ata që ikin kanë bërë zgjedhje të pamenduar. Është klub që meriton respekt. Fajin ua vë këtyre lojtarëve që largohen pa dinjitet nga klubi. Edhe të tjerët të njëjtin problem kanë, japin më të mirët. Mund të prisnin janarin dhe të iknin me konsensus”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono