Bindja e Walker: Jemi ende në lojë, matematika na e lejon
MANCHESTER, ENGLAND - MAY 06: Kyle Walker of Manchester City runs with the ball during the Premier League match between Manchester City and Leicester City at Etihad Stadium on May 06, 2019 in Manchester, United Kingdom. (Photo by Matt McNulty - Manchester City/Man City via Getty Images)

14:33 | 22/01/202014:330

Në Angli është momenti i Liverpool, por mbrojtësi i Manchester City, Kylian Walker, ende beson tek titulli kampion. Kampionët në fuqi të Premier League arritën një fitore të rëndësishme mbrëmbjen e djeshme, në transfetën e Sheffield United. Golin e vetëm të takimit e shënoi Aguero, i cili erdhi nga stoli për ti dhënë fitoren Cityt.

“Unë nuk e pranoj se gara për titullin kampion ka përfunduar. Jemi profesionistë, kjo është puna që ne bëjmë dhe do të luftojmë deri sa matematika të na e lejojë. Sigurisht që nuk do të jetë e lehtë, ne e dimë shumë mirë këtë gjë. Jemi ende në të gjitha kompeticionet në lojë dhe shpresoj që në fundin e sezonit të marrim disa medalje,” deklaron Walker pas ndeshjes kundër ish-ekipit të tij.

Të besuarit e Jurgen Klopp renditen në vendin e parë, plot 13 pikë përpara “Qytetarëve”. Liverpool ka gjithashtu dhe dy ndeshje të prapambetura për të luajtur, ku mund ta thellojë dhe më shumë diferencën me vendin e dytë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono