Bill Gates 500 milionë Dollarë kundër pabarazisë

13:47 | 17/01/201913:470

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, ka nisur betejën e tij kundër pabarazisë duke investuar 500 milionë Dollarë për ndërtimin e shtëpive popullore në Seatle, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Lajmi është publikuar nga New York Times, duke theksuar se bëhet fjalë për iniciativën më të madhe nga ana e një shoqërie teknologjie për të reduktuar pabarazitë sociale në zonën ku janë përqendruar gjigandët e teknologjisë amerikane./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono