“Bild” publikon përgjime të reja

15:47 | 17/06/201915:470

Tabloidi gjerman ka nisur publikimin e përgjimeve të reja të dosjeve të prokurorisë mbi hetimin e blerjes së zgjedhjeve në vitin 2017. Në njërin nga përgjimet është vetë kryeministri Edi Rama që i telefonon një drejtori të Ministrisë së Brendshme, pjesë sipas “Bild” e dosjes 184 të zgjedhjeve në Dibër.

Arben Keshi: Hë shefi

Edi Rama: Hë mo si duket

Arben Keshi: Po mirë tek pritshmëritë jemi

Edi Rama: E ke realizuar objektivin thua?

Arben Keshi: Them se po, bazuar në ato që po na thonë komisionerët.

Edi Rama: Ashtu është?

Arben Keshi: Po them që po.

Edi Rama: Po ata maskarenjtë, kishin bërë presione mbrëmë e?

Arben Keshi: Po deshën të më kapnin mua, punë dy minutash sa u futa tek shtabi sepse ishin duke më pritur tek hoteli ku fleja

Edi Rama: Cfarë do të bënim ty ata?

Arben Keshi: Ishin 50 veta. Asgjë besoj, këtë pjesën e presionit mendoj, jo kështu jo ashtu. Ai është legen ai, Flamur Noka

Edi Rama: Po ku ta del dot ty Flamur Noka mo

Arben Keshi: Edhe djali sa doli më la mua, ata kujtuan se isha edhe unë në makinë. Rreth 50 veta. Jo se i bënë ndonjë gjë, sa e goditën. Ai iku dhe ata nuk e kapën dot.

Edi Rama: Më mirë mo, hajt se ç’i do sherret. Dëgjo, po ti mendon se e kemi realizuar objektivin?

Arben Keshi: Po këtu tek unë po. Mund të lëvizë me më pak me më shumë. Nga ato që na kanë thënë komisionerët kemi pritshmëri të mëdha.

Edi Rama: Komisionerët i ke pasur top e?

Arben Keshi: Po po në rregull

Edi Rama: Okay, mirë vllai, hajt ciao

Arben Keshi: Ishalla, faleminderit

Përgjimi numër 2: Deputeti Socialist Artan Gaci shpreh velrësimin e lartë që kryeministri Rama ka për drejtorin e Ministrisë së Brendshmë Arben Keshi.

Arben Keshi: Mirëmëngjes!

Deputeti Artan Caci: Mirëmëngjes, ça bëre?

Arben Keshi: Si ia kalove ti?

Artan Gaci: Mirë. Ishim me shefin e madhe edhe me superlativa për ty.

Arben Keshi: Faleminderit.

Artan Gaci: Jo, jo. Nga ai, nga ai. Unë po e po, por ai them

Arben Keshi: Faleminderit.

Artan Gaci: Më tregoi historinë e 2011-s e të gjitha. I ke pikët maksimale.

Arben Keshi: Inshallah kthehen në realitet mos të ngelen, se u bënë 3 vjet.

Artan Gaci: Jo jo. Do të bëhet. Kam besim të jashtëzakonshëm. E gjithë Maqellara vetëm ty. Ai është tha personi. Është tha, e ka kopsit, e ka bërë komplet gjithë gjënë. Edhe në 2011-n fitoi, por ashtu ndodhën me kutitë tha.

Arben Keshi: Hajd mo ça t’bosh. Ashtu ka qenë shkrujt.

Artan Gaci: Ai tha “është merita e Benit. Komplet”.

Arben Keshi: Rrofsh faleminderit.

Artan Gaci: Desha me ta thënë që tw ashtu…

Arben Keshi: Rrofsh, rrofsh. Shumë faleminderit.

Artan Gaci: Hajde Beni, kur të vish në Tiranë lidhemi ndonjëherë.

Arben Keshi: Po, po, po.

/abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono