Bien temperaturat, por mbetet rreziku i zjarreve

14:56 | 12/08/2018

Vlerat e termometrit kane rënë në 34 gradë celcius në zonat e ulëta, por rreziku për zjarre në vend nuk është larguar.
Qendra Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve paralajmeron risk të moderuar në shumicën e qarqeve.
Në qarkun e Shkodrës dhe atë të Korçës rreziku parashikohet të jetë më i lartë gjatë të hënës, ndërsa qarqet Berat dhe Korçë janë më pak të riskuara.

Ndërkohë, në zona të izoluara parashikohen edhe reshje shiu në formë shtrëngate, por që pritet të zgjasin pak.
Më të mundshme ato janë në terrent malore dhe gjatë pasditeve./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono