VIDEO / Biblioteka e Vlorës përfshihet nga flakët

10:50 | 14/11/201910:500

Biblioteka në Vlorës ështe përfshirë nga flakët. Gazetari Elton Nika, raporton për abcnews.al se, zjarri  nuk ka shkaktuar probleme të rënda.

Në bibliotekën “Shefqet Musaraj” është arritur të normalizohet situata ku kjo e fundit rrezikoi të digjej si pasojë e një shkëndije elektrike në tavanin e saj. Nuk ka patur asnjë dëm në materialet dhe librat që ndodhen në Bibliotekën Kombëtare.

 

Zjari është arritur të shuhet në kohë pas ndërhyrjes së zjarrëfikëses./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono