Biba: Qeveria nuk i suporton klubet, ja si financohet sporti

23:35 | 16/01/202023:350

Presidenti i Federatës se mundjes, Martin Biba thekson në emisionin “Pressing” në ABC News se qeveria nuk arrin t’i suportojë klubet e futbollit dhe tregon se si rritet financimi në sport.

“Jemi te pjesa e paketës financuese. Me një paketë simuluese, realisht nuk është ky thelbi. Sporti është koncept, mentalitet i qeverisë, shoqërisë. Kjo qeveri nuk suporton klubet, që rriten vetvetiu. Sporti financohet duke rritur infrastrukturën”, thekson Biba. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono