Betohet për herë të tretë në krye të Bashkisë së Divjakës Fredi Kokoneshi

13:16 | 30/07/201913:160

Fredi Kokoneshi u betua për herë të tretë në krye të Bashkisë Divjakë. Ndonëse në zgjedhje pa garë, ai u shpreh i keqardhur se do të donte një proces me rival, por kjo nuk ndryshon asgjë.

Për zv/kryeministrin Erjon Braçe dhe deputet i Divjakës, procesi i konstituimit të Këshillave Bashkiak dhe kryetareve të rinj është në përputhje me ligjet e Kushtetutës shqiptare.

Braçe kërkon të mos krijohet vakum nga disa kryetarë bashkiakë të opozitës të cilët nuk lirojnë zyrat. Këshilli bashkiak i Divjakës ka 31 anëtare, nga të cilët 26 janë të PS, ndërsa dy nga PSD, 1 nga PDS, 1 nga PUK, (Partia Unitetit Kombëtar) dhe 1 nga ABDE, (Aleanca Barazi dhe Drejtësi Europiane)./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono