Betohet deputeti më i ri LSI-së në Kuvend

11:29 | 13/06/201911:290

Para nisjes së debatit për dekretin e Presdentit Ilir Meta për shfuqzimine datës së zgjedhjeve, seanca parlamentare nisi me betimin e Ramazan Gjuzit, si deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë.

Gjuzi u betua në seancën e sotme parlamentare. Ai vjen si deputeti më të ri i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën.

Pas betimit Kuvendi vijoi me mocionin me debat për dekretin e Metës, i cili shfuqizoi 30 qershorin si datë zgjedhjesh. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono