“Beteja e titullit”, Guardiola dhe Klopp zgjedhin titullarët

16:29 | 10/11/201916:290

Në orën 17:30, do të luhet kryendeshja e javës në Premier League, mes Liverpool dhe Manchester City. Klopp dhe Guardiola kanë zgjedhur formacionet e tyre zyrtare dhe surprizat nuk mungojnë. Lovren do të startojë titullarë së bashku me Van Dijk në qendër të mbrojtjes, ndërsa treshja e sulmit nuk ndryshon, me Salah-Mane-Firmino.

Manchester City do të ketë në portë gardianin Bravo, pasi Ederson është i dëmtuar. Fernandinho do të luajë si qendërmbrojtës, ndërsa Angelino i ka zënë vendin Mendy në krahun e majtë të mbrojtjes. Bernardo, Sterling dhe Aguero premtojnë gola për “Cityzens”./abcnews.al

FORMACIONET

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, Henderson, Mane, Salah, Firmino.

Man. City: Bravo, Walker, Stones, Fernandinho, Angelino, Rodri, Gundogan, De Bruyne, Bernardo, Sterling, Aguero.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono