Besart Kadia intervistë në ABC News

10:22 | 08/06/2018

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, eksperti i ekonomisë, Besart Kadia, foli rreth ndërhyrjes së Bankës së Shqipëris për frenimin e rënies së euros.

Sipas Kadisë, zhvlerësimi i euros duhet të kishte ardhur për disa ndryshime strukturore të ekonomisë shqiptare që do të thotë se do të kishte një kërkesë shumë të madhe për lekë këto kohë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono