Besa humb me Bylisin

17:30 | 18/04/2019

Besa humb 0-3 në tavolinë ndeshjen me Bylisin, pas dhunës së tifozëve në stadiumin e Kavajës, në Kategorinë e Parë. Kavajasit u dënuan me 8 ndeshje pa tifozë, ndërsa Komisioni i Disiplinës vendosi të mos e falte sulmuesin e Tiranës, Majkëll Ngo

Nuk mund t’ia hidhnin pa u dënuar dhe kështu ndodhi.

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit e la pas periudhën kur bëri shkelje, sidomos në Superligë, dhe e rëndoi dorën në Kategorinë e Parë, duke ndëshkuar Besën.

Skuadra kavajase e humbi 0-3 në tavolinë ndeshjen e javës së kaluar në fushën e vet ndaj Bylisit, pas dhunës së rrezikshme të një pjese të tifozëve ndaj arbitrave.

Gjyqtari anësor u godit me copë betoni në kurriz dhe shpëtoi mirë pa iu rrezikuar jeta.

Po ashtu, Besa do të detyrohet të luajë pa spektatorë në fushën e saj në 8 ndeshjet e ardhshme.

Ky vendim i hap tashmë rrugën përfundimisht Bylisit për t’u kthyer në Superligë sezonin e ardhshëm, pasi skuadra ballshiote ka tani 6 pikë më shumë sesa kavajasit në renditjen e Grupit B të Kategorisë së Parë.

Vendimi tjetër i Disiplinës ishte hedhja poshtë e kërkesës për ulje dënimi të sulmuesit të Tiranës, Majkëll Ngo.

Anglezi ishte pezulluar 5 ndeshje po nga Disiplina pas konfliktit që pati me presidentin e Laçit, Pashk Laska, në përfundim të ndeshjes së Superligës në “Selman Stërmasi”.

Ngo preferoi t’i drejtohej Disiplinës dhe jo Apelit, ndoshta për arsye financiare.

Gjithsesi, ai pritet të jetë ndeshjen e kësaj jave të Tiranës ndaj Kukësit, pasi klubi bardheblu do ta shlyejë me gjobë pjesën e mbetur të ndëshkimit./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono