Berlusconi ngacmon Milanin: E mund Monza ime!

08:17 | 21/09/201908:170

Silvio Berlusconi padyshim nuk mund të mendohet veçmas Milanit, edhe pse e ka shitur klubin dhe momentalisht po kërkon të ngrejë klubin e Monza-s. Në një deklaratë të dhënë për mediat në Itali, ai flet për ekipin e tij dhe “ngacmon” Milanin.

“Nëse do të arrijmë të fitojmë ndaj Leço, për herë të parë në histori do të merrnim pesë fitore radhazi në fillim të kampionatit. Kam folur me presidentin aktual të Milanit dhe i thashë të organizojmë një miqësore. Fitojmë ne 3-0. E ekzagjerova pak (qesh)”, shprehet Berlusconi.

“Kushdo që e ka parë ekipin e Monza kohët e fundit, ka shijuar ndeshje mjaft të mirë. Mund ta shihni efektin e skemave të studiuara nga unë, Broçhi dhe Galliani”, ka përfunduar ish-numri një i klubit të Milanit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono