Berisha zbulon se ku do gjenden paratë e grabitura në Rinas

22:58 | 18/04/2019

Ish-Kryeministri Sali Berisha në studion e emisionit “Mbrëmje Ide” ka paralajmëruar se në Elbasan ose aty afër do të gjenden paratë e grabitura në aeroportin e Rinasit më 9 Prill. Sipas tij aty do të gjendjet një shumë fare e vogël parash. Më tej ai ka deklasuar se Admir Murataj është vrarë nga banda që po vidhte për shtetin.

“Unë dëgjova vëllanë e këtij që e vrau banda, se e ka vrarë policia. Por atë e ka vrarë banda. Admir Murataj  nuk ka asnjë plumb, asnjë gërvishtje. Policia nuk ka qëlluar dot sepse nuk ka pasur fare fushëpamje. Makina e tyre nuk është fare e qëlluar. Atë e vrau banda sepse banda nuk po i marrte parë për Admir Murataj dhe atë banda e kishte marrë si bedel. Banda po i merrte paratë për shtetin, për shefat e vet dhe jo për Admir Muratajn. Kur ndodhi vjedhja herën e parë paratë u gjetën në frigorifer dhe në tenxhere me presion. Tani do të gjenden në lavatriçe. Do të shikojmë se brenda dy tre ditëve në Elbasan ose aty afër do të gjendet lavatriçja plot me euro, të tjerat do gjendet në vorbën e fasuleve. Nuk do gjendet më shumë se 100 euro se të tjerat u dhimbsen. Po si ka mundësi që nuk po lëshojnë urdhër arresti?”, tha Berisha./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono