Berisha: Vettingu i domosdoshëm, por e pengon narkotrafiku

13:54 | 26/02/201813:540

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk e shikon me optimizëm procesin e vettingut në polici. Sipas tij, është absolutisht e nevojshme që në vetting të kalojë çdo punonjës i administratës shtetërore. “Por ky proces, – tha Berisha, – nuk mund të bëhet pasi e pengojnë 12 miliardë euro që janë gjeneruar nga kultivimi i kanabisit. Në ndihme të narkotrafikut ishte dhe narkoshteti” – përfundoi ish-kryeministri. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono