Berisha në “Opinion”: Opozita do ta arrijë me çdo kusht misionin e saj

23:37 | 23/05/201923:370

Në një lexim për deklaratën e deputetëve gjermane, ish kryeministri Berisha e interpreton atë si ftesë për dialog ku mund të negociohet gjithçka. Në emisionin Opinion në TV Klan, Berisha tha mbrëmë se nuk beson që Basha do të ulet në një tryezë dialogu me Ramën.

“Opozita e do marrëveshjen dhe nuk e ka këtë luftë për pushtet”.-deklaroi Berisha.

Por, sipas  tij, marrëveshje mund të ketë vetëm  me Ramën si kryetar të PS, jo si kryeministër.

Ish-kryeministri Berisha theksoi sërish se nëse nuk arrihet një marrëveshje, në 30 qershor mund të ketë përplasje.

Berisha tha se opozita do përmbushë misionin e saj me të gjitha mjetet e mosbindjes civile në një betejë për jetë a vdekje.

Sali Berisha ka komentuar fyerjet me shkrime në mur në hyrjen e pallatit të ambasadorit të OSBE-së, Bernd Borchardt. Ai tha se ambasadori ka qenë i njëanshëm, por sipas tij, protesta nuk duhej të ishte bërë tek shtëpia e ambasadorit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono