Berisha: Hashim Thaçi, peng i dosjeve të tij

23:27 | 30/05/201923:270

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se rreth 200 eksponentë të politikës kosovare janë ekzekutuar në periudhën e pasluftës. I ftuar në emisionin “Pressing”, Berisha ka nënvizuar se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka dijeni për këto vrasje dhe është peng i dosjeve të Beogradit.

“Janë rreth 200 dosje për drejtues dhe anëtarë të LDK-së të ekzekutuar për qëllime politike. Këto janë ato që unë di. Këtu nuk janë llogaritur ata që janë vrarë gjatë luftës, por pasi është futur NATO në Kosovë. Në këtë kontekst është jashtë çdo dyshimi se “argati” është peng i dosjeve të tij. Kur një njeri, përfaqësues i vendit dhe kombit të tij shkon për të shitur territore e troje, të gjitha këto e kanë bazën tek dosjet e Vukçeviçit. Unë nuk di asnjë krim konkret të këtij apo atij, por di se je në konflikt interesi, ndaj largohu nga dialogu me Serbinë”, tha Berisha./ABC News Albania 24/7

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono