Berisha flet për shpërndarjen e Parlamentit pas takimit me Metën

13:12 | 20/11/201913:120

Sali Berisha ishte sot në Presidencë, me ftesë të Presidentit Ilir Meta.

Në përfundim të takimit, Berisha dha një deklaratë për mediat. Mes të tjerash ai u pyet nga gazetarët nëse ka diskutuar me Metën çështjen e shpërndarjes së Parlamentit. Lidhur me këtë ish-kryeministri tha se nuk e diskutuan një gjë të tillë, por në gjykimin e tij ky Parlamant nuk mund të mblidhej në shtator.

“Jo nuk kam disktuar absolutisht do e kisha shpërndarë. Ky parlament në vlerësimin tim nuk mund të mblidhej kurrë në shtator se është në thyrje flagrante të Kushtetutës. Unë s’mund të them sikur të kisha qenë, por ai Paralment për mua e meritonte gozhdimin e dyerve që në shtator”, tha Berisha./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono