Bëri thirrje në Kuvend për grusht shteti, arrestohet deputeti grek

16:47 | 16/06/201816:470

Deputeti i partisë “Agimi i Artë”, Konstaninos Barbarusis, u arrestua pas thirrjes për grusht shtet gjatë debatit të dy ditëve të fundit në Kuvendin grek dhe për thirrjen për arrestimin e kryeministrit Aleksis Tsipras.

Siç theksojne mediat greke, ai është arrestuar me urdhër të prokurorisë për shkak fjalimit në Kuvend për grusht shteti.

Barbarius gjatë diskutimit tha, “Filloi copëtimi i Greqisë. Udhëheqësia e vendit po sjell ligje që nuk janë në interes të kombit, por që janë në interes të tyre, i bëjë thirrje udhëheqës ushtarake që të respektojnë betimin që e kanë dhënë dhe të arrestojnë kryeministrin Tsipras, ministrin e Mbrojtjes, Kamenos dhe kryetarin e shtetit, Pavlopulos që të pengohet kjo tradhëti”.

Vetë partia “Agimi i Artë”, e ka dënuar komentet e deputetit të tyre dhe e ka përjashtuar nga radhët e saj./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono