Berat, zjarr te kodrat me ullinj dhe fiq

13:50 | 29/09/201913:500

Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Duhanas të Beratit. Vatra u shfaq dhe në anë të kodrës dhe flakët përfshinë pemët. Kjo kodër është e mbjellë me ullinj dhe fiq. Ndërkohë në terren kanë dalë forcat zjarrfikëse dhe banorët, por për shkak të terrenit të vështirë e kanë patur të pamundur të futen në lartësi të kodrës. Megjithatë po punohet për vendosjen në kontroll të flakëve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono