Bentancur: Të rregullojmë lojën, e kuptova që ditën e parë sekretin e Juves

08:19 | 15/02/202008:190

Juventusi nuk po kalon një moment të mirë dhe loja e bardhezinjve lë shumë për të dëshiruar. Kritikat ndaj trajnerit Sarri janë shtuar, por Rodrigo Bentancur nuk e bën dramë. Mesfushori nga Uruguai vlerëson gjendjen e skuadrës në një prononcim për Sky Sport dhe pranon se diçka duhet rregulluar në aspektin e lojës. Nesër fushën e Juventusit e viziton Brescia dhe fitorja është detyrim ndaj “Dallëndysheve”.

Skuadra gjendet mirë: jemi në vend të parë në kampionat, jemi kualifikuar në raundin e 1/8 në Champions League dhe ndodhemi në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë. Duhet të përmirësohemi në aspektin e lojës, por jemi në rrugën e duhur.

Përballë Milanit ishte një ndeshje e vështirë, por luajtëm mirë. Tani jemi të përqendruar te ndeshja e kthimit. Brescia? Duhet të fitojmë ndeshjen, tre pikët na mbajnë në krye. Te Juventusi çdo lojtar duhet të japë diçka më shumë. E kam kuptuar këtë gjë që prej ditës së parë, prandaj Juventusi ka fituar kaq shumë“, përfundon Rodrigo Bentancur. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono