Bëni gati çadrat, si do të jetë moti këtë fund Janari

15:38 | 27/01/2019

Fundi i Janarit pritet të vijë me reshje. Qendra Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore parashikon kthim të tyre në të gjithë territorin e vendit.

Dielli parashikohet të largohet me fundjavën. Fundi i Janarit pritet të vijë me reshje. Në qarqet Shkodër dhe Kukës sipas Qendrës Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore reshjet pritet të arrijnë deri në lokalisht intensive.

Në Vlorë dhe Gjirokastër përgjithësisht parashikohen reshje mesatare. Megjithatë nuk përjashtohet mundësia e shtrëngatave në çaste të caktuara. Ndërsa në qarqet e tjera të territorit të vendit tonë reshjet pritet të jenë të dobëta deri në lokalisht mesatare. Ndërkohë në zonat malore mbi 800 metra parashikohet të bjerë borë.

Termometri në bregdet pritet të shënoje 8 gradë Celcius minimum dhe 13 gradë Celcius maksimumi, në vendet e ulëta 7 dhe 12 gradë Celcius, ndërsa në ato malore 0 dhe 6 gradë Celcius. Ndërkohë që në pjesën perëndimore të vendit, java e re parashikohet të vijë më erë të fortë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono