Befason Guardiola: Sot treguam pse jemi ne kampionët!

20:42 | 10/11/201920:420

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, i ka thurur elozhe skuadrës së tij, edhe pse u mposhtën 3-1 nga skuadra e Liverpool. Pas ndeshjes, trajneri spanjoll foli për Sky Sport, ku mes të tjerash tha:

“Mënyra si luajti skuadra ime në këtë stadium të vështirë ishte e pabesueshme. Jam shumë krenar për ta, shumë krenar. Bëmë një ndeshje të shkëlqyer.

VAR? Nuk ka asnjë kuptim të ankohem tani. Pyesni gjyqtarët nëse ishte penallti apo jo. Pyesni gjyqtarët! Pyesni Mike Riley dhe ata që janë në dhomën e VAR. Mua më pyesni për skuadrën time, që luajti në mënyrë të shkëlqyer. Kjo ishte një ndër ndeshjet më të mira që skuadra ime ka luajtur.

Kishim shumë dëmtime, por skuadra luajti me kokën lart dhe tregoi pse dy vitet e fundit jemi ne kampionët e Anglisë. Nëse Liverpool e fiton titullin, do të jem i pari për t’i përgëzuar”, tha Guardiola./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono