Befasia e Sneijder: Ju tregoj lojtarin më të fortë, tre muaj nuk folëm me gojë

21:18 | 08/12/201921:180

Wesley Sneijder është aktivizuar me skuadra si Ajax, Real Madrid dhe Inter gjatë karrierës së tij. Kampionët që ka pasur në skuadër dhe te kombëtarja, kanë qenë të shumtë, por njëri ishte krejtësisht i veçantë.

35-vjeçari holandez e zbulon në prononcimin e dhënë për Fox Sports dhe ai është një spanjoll. Në fillim nuk i folën njëri-tjetrit për 3 muaj, por Sneijder e cilëson si futbollistin më të mirë me të cilin ka luajtur.

Guti dhe Wesley Sneijder

Kur u bëra titullar i Real Madrid, Guti përfundoi në stol dhe nuk më foli me gojë për tre muaj rresht. Më pas filluam të luanim së bashku dhe krijuam një raport të pabesueshëm. E gjenim njëri-tjetrin në fushë, edhe pa u parë fare. Guti ishte një fenomen, është lojtari më i fortë me të cilin kam luajtur. Më ka lënë një përshtypje të jashtëzakonshme“, përfundon Wesley Sneijder. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono