Befasia e merkatos, Tirana bën një lëvizje shumë të zgjuar në fund

14:20 | 24/01/202014:200

Tirana ka punuar e qetë këtë janar dhe synimi ka qenë vetëm afrimi i një mbrojtësi qendre. Drejtuesit bardheblu, por edhe stafi teknik, janë të mendimit se grupi i lojtarëve është i plotë dhe është e kotë të fryhet edhe më tepër organika.

Çdo rol është i dubluar, ndërkohë që tanimë është gjetur marrëveshja edhe me mesfushorin nga Guinea, Lancinet Sidibe. Ai mund të luajë edhe si qendërmbrojtës dhe klubi i Tiranës, pas bisedimeve me Besëlidhjen, ka arritur ta bëjë tijin futbollistin.

Sidibe më parë është aktivizuar në Superiore me Flamurtarin dhe Teutën, kurse gjatë këtij muaji u stërvit me Skënderbeun. Korçarët, në pamundësi për të bindur lezhjanët, janë detyruar të heqin dorën dhe është Tirana që do i ketë shërbimet e mesfushorit në vazhdim. /abcnews.al

 

Sidibe kur prezantohej te Flamurtari


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono