Bayern e kërkon, talenti gjerman shton dhe më shumë zërat!
Kei Havertz, 20-vjeçari i Bayer Leverkusen

17:40 | 06/11/201917:400

Talenti i Bayer Leverkuse, Kai Havertz, ka shtuar edhe më tepër zërat për një kalim të mundshëm të tij te skuadra e Bayern Munchen. Gjermani është një ndër lojtarët më të kërkuar në merkato dhe Bayern është një nga ekipet e interesuara. Për këto zëra, Havertz tha:

“Bayern është klubi më i madh në Gjermani dhe ka pasur shumë lojtarë që kanë qenë të suksesshëm që në moshë të re. Gjithashtu, edhe lojtarë të rinj që janë transferuar atje kanë shkëlqyer.

Ka zëra që më lidhin me Bayernin, po të shikojmë se ccfarë do të ndodhë. Ka disa lojtarë që duan të qëndrojnë pranë familjes së tyre, ndërsa disa të tjerë duan të largohen drejt një qyteti tjetër.

Unë një gjë e kam të qartë: Nëse do të bëhesh yll dhe të luash në Gjermani, Bayern Munchen është ekipi i duhur”, përfundoi Havertz./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono