Batuta e Zidane: T’i ndalojmë golfin Bale? S’më takon, është mjaftueshëm i rritur

16:44 | 06/12/201916:440

Real Madrid do të kërkojë fitoren e katërt rresht në kampionat. Ekipi i Zidane pret Espanyol në shtëpi, ndeshje që nis nesër në orën 13:00. Zinedine Zidane ka dalë përpara mediave dhe flet për tema të ndryshe.

Dëmtimi i Hazard është serioz, teksa trajneri francez nuk e fsheh lumturinë që ndodhet në pankinën e Real Madrid. Në fund nuk mungon batuta për Gareth Bale dhe lojtarët e tjerë në lidhje me atë që bëjnë në kohën e lirë.

ESPANYOL – “Nuk mund të çlodhemi në asnjë ndeshje. Nesër duhet të japim maksimumin dhe të shfaqim versionin më të mirë tonin.

DËMTIMET – “Dëmtimi i Hazard është më i rëndë sesa e kishim menduar. Duam që të rikthehet sa më shpejt në dispozicionin tonë, e njëjta gjë vlen edhe për Marcelon dhe Bale”.

LUMTURIA – “Jam i lumtur që ndodhem në klubin më të mirë në botë. Ndihem mirë me lojtarët dhe jam i lumtur për këtë fazë të jetës time, si trajneri dhe si njeri. Çdo ditë që kalon e marr si dhuratë, do të jem gjithmonë tifoz i Real Madrid. Pasioni im për këtë klub nuk do të ndryshojë kurrë”.

BALE – “T’i ndalojmë luajtjen e golfit? Nuk jam unë ai që duhet t’i them lojtarëve që të heqin dorë nga golfi. Ata janë mjaftueshëm të mëdhenj për të kuptuar se çfarë duhet të bëjnë”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono