Bashkim Shehu merr Çmimin “Ballkanika 2015”

15:54 | 05/12/2017

Juria ndërballkanike nderoi Bashkim Shehun me çmimin letrar “Ballkanika 2015” për  romanin , “Loja shembja e qiellit”.  Autori në një intervistë për ABC News rrëfen emocionet për këtë vlerësim dhe detaje rreth veprës, e cila ka në qendër besimin në Zot./abcnews.al

 
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono