Bashkia Shkodër: S’ka shesh të lirë për aktivitetet elektorale të PS

11:25 | 20/06/201911:250

Kryetarja e Bashkisë Voltana Ademi në zbatim të dekretit të Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, kërkon të ndalojë takimin elektoral të kryeministrit Edi Rama sot pasdite në Shkodër. Në një letër zyrtare e policisë lokale dhe Partisë Socialiste, Bashkia njofton se nuk miraton asnjë leje për asnjë subjekt politik për aktivitete elektorale:

“Çdo aktivitet politik elektoral që mund të zhvillohet në sheshet publike të hapura në qytetin e Shkodrës konsiderohet i paligjshëm dhe për rrjedhoje Bashkia Shkodër nuk miraton leje për asnjë subjekt politik“, shkruan Ademi.

Dekreti i Presidentit është arsyeja e parë dhe arsyeja e dytë që Voltana Ademi jep, është se në këtë periudhë te sezonit turistik, Shkodra nuk ka ambiente publike të lira për tubime të tilla elektorale./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono