Bashkia e Himarës hap sezonin turistik

15:40 | 27/04/201915:400

Bashkia e Himarës ka çelur sezonin turistik për vitin 2019.  Shume aktivitete artistike dhe sportive u organizuan ne Borsh, aktivitete të cilat do të zgjasin për tre ditë me radhë.

Sipas kryetarit të Bashkisë së Himarës Jorgo Goro për këtë sezon pritet të vijnë më shumë se 30 mijë pushues.

Nga pushuesit e huaj, polakët janë  ata që zënë vendin e parë në Himarë.

Gjatë këtyre tre ditëve festive janë programuar 40 aktivitete përfshi dhe sportet ekstreme./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono