Basha: Zgjedhje pa PD-në nuk do pranohen

17:11 | 10/05/201917:110

Nga Kamza dhe Kavaja, Lulzim Basha, ftoi qytetarët të marrin pjesë në protestën e organizuar nga opozita të shtunën. Ndërkohë, kryetari i Partisë Demokratike u shpreh se ndërkombëtarët janë të qartë në mesazhet e tyre se, zgjedhjet pa opozitën janë të paligjshme dhe nuk do të pranohen.

Kryetari i Partisë Demokratike nuk ka dyshime që vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. 12 javë nga nisja e betejës opozitare u shpreh Lulzim Basha në Kamzë gjysma e punës është kryer.

Mesazhet e ndërkombëtarëve sipas Bashës janë të qarta. Ndërkohë kryetari i Partisë Demokratike paralajmëroi se asnjë akt i dalë nga parlamenti pas djegies së mandateve nga opozita nuk do të njihet.

Akuza shefi i selisë blu adresoi dhe në drejtim të ministres së Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini.

Nga Kamza, kryetari i Partisë Demokratike ftoi qytetarët të marrin pjesë në protestën e të shtunës në Tiranë, ndërsa u shpreh se do t’i jepet goditja finale tiranisë së krimit. Mesazh të cilin Lulzim Basha e përsëriti dhe më pas në takimin me banorët e Kavajës.

Lulzim Basha thotë se kjo nuk është një betejë për rrotacion politik, por për transformimin e thellë të vendit. Me zgjedhje të lira do të ndërtojmë Evropën në vendin tonë tha Basha e do të ndalim eksodin drejt saj./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono